Klub motorowy PTTK Kielce - www.naczterykola.pl

Informacja o braku obsługi Flasha.

 • Zaśnieżonym szlakiem...

  // 15 stycznia 2017

  W dniu 15 stycznia odbyła się nasza kolejna kameralna impreza klubowa. O 11:00 spotkaliśmy się pod domem Prezesa, a ten nas powiódł na spotkanie przygody… pod dom Skarbnika. I tak naprawdę to dopiero tam się wszystko zaczęło 

  Ruszyliśmy w stronę Morawicy, a tam poprzez zaspy i zaśnieżone polne dróżki przedzieraliśmy się w stronę rzeki Nidy. Pogoda wymarzona, okoliczności przyrody wręcz cudne - nawet miejscowe sarny podjęły wyzwanie i ścigały się z nami ku rzece.... rzecz jasna w bezpiecznej od nas odległości, niemniej widok był wspaniały! Szło całkiem dobrze aż do pierwszej, stromej górki w Brzezinach, która nam zweryfikowała wszystko - w szczególności stan ogumienia. Na AT-ekach nie było żadnych szans na podjazd i tylko dzięki wsparciu kilku silnych męskich ramion udało się wrzucić Lajerowego "Karakana" na szczyt. Każdy zdrowo się napocił, żeby wgramolić się na górę poza Mironem, którego Grand Czirok po prostu tam wjechał. Potem zjazd z górki - niektórzy bokiem i z mocno ściśniętymi zwieraczami :D i znów płasko. Jak płasko - to można się zatrzymać i wyłączyć reduktor. Można i trzeba tylko nigdy nie zatrzymujcie się w w odległości 100 m od Prezesa Mirka bo to i tak wam nic nie pomoże :D. Rozjedzie i koniec.

  Tymczasem przeskakujemy przez Brzeziny i już przebijamy się ścieżynkami nad brzegiem mocno zamarzniętej Nidy. Po drodze robimy bród, powoli suniemy po zaśnieżonej skarpie nad brzegiem rzeki i już jesteśmy w okolicy miejscowej kopalni, gdzie planujemy zakończenie naszej podróży i ognisko z kiełbaską. Ale... po drodze jeszcze jeden bród... Rzeka zamarznięta, bardzo gruba tafla lodu. Ale my mamy lodołamacz więc nie ma sprawy. Lodołamacz MS "Miron" przecina grubą taflę rujnując lodową gładź i jednocześnie szereg mało istotnych elementów plastikowych z wyposażenia okrętu :D. Płyną więc rzeką zderzaki, nadkola jakieś inne niepotrzebne rzeczy. Kto tego nie widział ten wiele stracił - to była prawdziwa walka z żywiołem! Podobno do Mirona już dzwonili z Archangielska z zapytaniem, czy by im nie łamał lodu raz na dwa dni za dobre pieniądze ;)

  No dobrze... Tymczasem zaś wszyscy są głodni a cel naszej podróży tuż tuż więc... Szybko rozpalamy ognisko, strugamy kijki, wyciągamy termosy i czas na kiełbaskę! Przy ognisku żywiołowa dyskusja o najbliższych i nieco bardziej odległych offroadowych planach. Dogadujemy wstępny termin kolejnego rajdu. Zmrok dopiero nas wygania do domów. Serdeczne dzięki za sympatyczną, rodzinną atmosferę ... jak zawsze w PTTK ;)

  Boguś Lajer

  czytaj więcej
 • Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!!

  // 23 grudnia 2016

  Wszystkim Członkom oraz Sympatykom naszego Klubu życzymy zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku! Niech pod Waszymi choinkami lądują wszelkie ofrołdowe szpeje, a nowy 2017 rok przyniesie moc przygód w terenie!

  Zarząd Klubu

  czytaj więcej
 • Ukraina AD 2016

  // 24 września 2016

  Klubowicze śmignęli, jak co roku, na Ukrainę. Długo by opowiadać co tam przeżyli, więc ograniczam się tylko do umieszczenia fotorelacji, jaką nadesłali uczestnicy. Na klubowych "posiadówkach" nasi Koledzy z pewnością podzielą się wrażeniami...

  czytaj więcej
 • Wakacyjna włóczęga po Górach Świętokrzyskich

  // 16 lipca 2016

  Deszcz, zimno, wietrznie. Taką pogodę serwuje nam lipiec. Narzekają niemal wszyscy. A my... wręcz przeciwnie! Do auta i w drogę! Rodzinny wypad w znane nam okolice - Ameliówka, Radostowa, Przełom Lubrzanki. Błoto po klamki, żywego ducha na szlaku. Można pojeździć, nacieszyć się ciszą, wspaniałymi widokami. Można zatrzymać się w tych miejscach, w których na rajdzie nigdy nie ma czasu, bo gna się po kolejne pieczątki. I nic już więcej do szczęścia nie potrzeba. Człowiek czuje, że naładował baterie i nawet, gdy nas wyrzucają z zaprzyjaźnionej (jak dotąd), PTTK-owskiej restauracji - to i tak powiedzieliśmy sobie NIC TO! ;)

  Boguś Lajer

  czytaj więcej
 • Kolejne "rajdowanie" z PTTK już w planie...

  // 06 czerwca 2016

  No i co? Ochłonęliście po ostatnim rajdzie? Tak? To dobrze! Szykujcie się na kolejną imprezę. Dozbrajajcie żelazo, kupujcie mapy i kompasy. Na przełomie sierpnia i września będziemy wspólnie żegnać lato. Ale jak na razie lato się zaczyna, a Wy zaglądajcie regularnie na klubową stronę, bo w tzw. międzyczasie zanosi się na fajne, wakacyjne włóczęgostwo po znanych nieznanych szlakach...

  B.L.

  czytaj więcej
 • Wasze relacje z Rajdu

  // 18 maja 2016

  Dziękujemy Wam serdecznie za napływające zdjęcia, a nawet jeden film ;) No i za słowa uznania pod naszym adresem. Jako ludzie skromni ... czerwienimy się po uszy, ale i też pękamy z dumy, że się udało!! Panie i Panowie - przesyłając zdjęcia - korzystajcie, proszę, z panelu na głównej stronie naszego Klubu pt "Prześlij zdjęcia". Wgrywacie je tym samym bezpośrednio na serwer. To bardzo ułatwia sprawę. No i nie zapycha skrzynki e-mail ;)

  Link do filmu w reżyserii kol. Marcina : www.youtube.com/watch?v=ctOtMA3ZZgE&feature=em-subs_digest

  Pozdrawiam!

  Boguś Lajer

  czytaj więcej
 • Rajd! Rajd! .... i po rajdzie

  // 15 maja 2016

  Tak, mili Państwo! Wszystko co dobre to się szybko kończy. Kolejna impreza za nami. Patrząc na Wasze uśmiechnięte oblicza wnosimy, że dobrze się bawiliście. I o to chodzi! W galerii kilka zdjęć od kol. Tomka. Prosimy o kolejne foto-reportaże!

  czytaj więcej


Newsletter

Jeśli chcesz być regularnie informowany o nowościach na naszej stronie internetowej oraz imprezach klubowych podaj swój adres e-mail.

Dopisz do listy